Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zastanawiasz się nad domem z drewna? Poznaj jego walory, a bez problemu podejmiesz decyzję

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Marzenia o swoim domu towarzyszą właściwie każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy pobawić się z pociechami w piaskownicy stojącej w ogrodzie czy pójść na taras, aby wypić przepyszną, gorącą herbatę? Jeśli dzięki swoim zabieganiom możesz spełnić marzenia, musisz dokonać wyboru pomiędzy domem tradycyjnym, a domem drewnianym, który jest dziś coraz bardziej powszechnym i docenianym rozwiązaniem. Dlaczego?


taras drewniany
Author: MISSION Public Relations
Source: MISSION Public Relations
Pośród najważniejszych względów można niewątpliwie wymienić dużo krótszy czas, jaki potrzebuje budowa domów z drewna - więcej Cortonbau.

Czy pragniesz odnaleźć pokrewny post? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę (prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/wozki-transportowe/), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Może to trwać maksymalnie 3 miesiące, a jeśli zdecydujemy się na zakup niemal gotowego budynku, w przeciągu kilku dni prace będą ukończone. Konkretne elementy domu łączone są za pomocą metalowych łączników oraz gwoździ, gdyż składa się on jedynie z drewnianych elementów. Potrzebny jest nad wyraz krótki okres w porównaniu z domami z cegły, więc jeśli zależy ci na szybkiej przeprowadzce, to wyjście dla ciebie. Ale to nie jedyna zaleta, jaka cechuje domy z drewna. Dzięki niedużemu ciężarowi nie wymagają dużych fundamentów, co redukuje koszty całej inwestycji oraz pozwala na przykład na zakup nowego umeblowania czy zręczne zrealizowanie prac wykończeniowych.

Ponadto niniejszy dom można zbudować także zimą, z powodu braku prac mokrych, do jakich zalicza się m.in. betonowanie. Nie musisz też bać się, że dom będzie zimny i wilgotny. Domy z drewna mają właściwą ochronę cieplną, gdyż stosowana jest folia paroizolacyjna, jaka znakomicie zatrzymuje ciepło i pozwala cieszyć się pożądaną temperaturą w domu. Ściany dokładnie wypełniane są izolacją, a mimo tego mają zdecydowanie mniejszą grubość, co zaoszczędza dodatkową powierzchnię, którą na pewno nie pogardzimy.

Sprawdź też: domy z drewna szczecin


Domy z drewna mogą być dzięki temu nawet o 10 % większe niż tradycyjne domy, a dodatkowo są proste w rozbudowie oraz modernizacji, gdy np. chcemy przemieścić jedną ze ścian. Wyposażone są również w tarasy drewniane, jakie też można dowolnie przebudowywać. Ostatni walor jest szczególnie ważny dla osób wybierających zdrowy styl życia, drewno bowiem jest surowcem naturalnym.

Jeżeli dotychczas myślałeś nad wyborem domu, dzięki zaprezentowanym zaletom domów drewnianych nie będziesz się wahać, jaką decyzję podjąć i już niedługo będziesz mieszkać w swoim wymarzonym gniazdku.