Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zastosowanie kolektorów słonecznych

  • Posted on: 9 June 2022
  • By: addmean
Koszty prądu są większe, w związku z tym wszyscy próbują oszczędności. Jedną z opcji jest instalacja kolektorów słonecznych. To niemała kwota, ale podobno procentuje. Co trzeba wiedzieć o instalacji paneli słonecznych?

kolektory słoneczne
Author: OiMax
Source: http://www.flickr.com/
To UE wprowadziła trend na kolektory słoneczne, tym bardziej|szczególnie|dlatego|, że opłaca to, co wiążące się z energią alternatywną. Co ciekawe ich tworzenie ma niewiele konotacji z tym, co ekoale klikajiczne, ale już używanie nie wpływa negatywnie na środowisko. Takie kolektory magazynują energię słoneczną. To absorber mówi o tym, czy panel jest wydajny, więc warto zdecydować się na selektywny.

Kolektory słoneczne w Polsce?
W gorącym klimacie ten model produkowania energii jest popularny od wielu lat, w Polsce ma znacznie mniejsze pole manewru. W wielu domach panele słoneczne mogą podgrzewać wodę – dzięki temu zmniejszają wydatki na prąd.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym intrygującym opisem? Świetnie. Zatem namawiamy - kliknij w link rozliczanie ciepła i przejdź do kolejnej witryny po detale.

Woda jest po prostu nagrzana, że spokojnie można wykorzystywać ją do kąpieli. Bateria słoneczna ogrzewa ją zupełnie jak piecyk. Wielkość baterii słonecznej właśnie jest zależna od zużycia wody w miesiącu. Kolektor ma zasobnik, który absorbuje ciepło i przekazuje ją wodzie. Najlepszy zasobnik może absorbować wodę przez kilka dni – ogrzewa więc nawet wtedy, gdy nie ma słońca.

Instalacja paneli słonecznych
Kolektory zwykle instaluje się na dachach, ale to nie jedyne rzeczywiście te są najwydajniejsze. Można też ustawić je na chodniku lub przykręcić do ścian. Kolektory są zróżnicowane: do dachów skośnych i do płaskich. Montowane są na zaczepach, które pozwalają na takie ułożenie, by słońce mogło dotrzeć do planują.

Kolektory to oszczędność?

Instalacja baterii słonecznych jest droga bo to jednorazowy wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Wydatki w ciągu roku na ogrzewanie gazowe to z reguły około 4-5 tys. zł rocznie. Niektórzy Polacy wydają dużo więcej, inni oszczędzając, płacą mniej. Zwrot z zakupu paneli słonecznych to często sprawa 10 lat. Mimo to wydatki na ogrzewanie zmniejszają nawet do 1000 zł. To wszystko jest sprawa indywidualną i zależna od różnych czynników, ale baterie słoneczne to naprawdę oszczędność.


Author: Rufus