Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Zautomatyzowany dom – nowoczesne rozwiązania elektryczne umilające mieszkanie.

  • Posted on: 15 June 2022
  • By: addmean
Obecnie dużo opowiada się o zautomatyzowanych domach i mieszkaniach. Jest to wyraz nacisku na troskę o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców, ale też o koszty - zarówno użytkowania budynku, jak i dla natury. Ogrzewanie, oświetlenie, alarm – czym jeszcze można sterować automatycznie?

inteligentny dom - analiza
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Inteligentne sterowanie domem to taki wynalazek, który ułatwia funkcjonalne zarządzanie naszymi sprzętami domowymi podczas gdy jesteśmy w domu, kiedy jesteśmy poza nim, a nawet wtedy, gdy jesteśmy w podróży lub na wczasach.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tutaj, w serwisie pompy ciepła kielce, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś wartościowego!

Sterowanie instalacjami znajdującymi się w naszym mieszkaniu jest komfortowe i dużo prostsze, gdy połączy się sterowanie kilkoma urządzeniami, by zmniejszyć ilość czynności koniecznych do ich obsługi i kontrolowania ich. Możliwe jest zaplanowanie takiego systemu na przykład na podstawie montowanej w mieszkaniu instalacji alarmowej. Jest dużo przedmiotów, urządzeń albo instalacji, którymi możemy manewrować w ten sposób, na przykład: żaluzje, bramy wjazdowe, otwieranie i zamykanie okien, ogrzewanie, klimatyzacja albo czujka dymu, ale jedną z funkcji bardzo często realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Automatyczne sterowanie światłem daje możliwości wyłączania go we wszystkich pomieszczeniach jednym przyciskiem, na przykład kiedy wszyscy wychodzą. Mamy wówczas pewność, że światła zostały zgaszone we wszystkich pomieszczeniach. Nie trzeba chodzić po wszystkich pomieszczeniach (sypialni na piętrze albo pokoi dzieci), aby się upewnić, czy któraś z lamp nie będzie niepotrzebnie pobierać prądu w czasie, gdy my będziemy odpoczywać z dala od domu. Oczywiście pilot do włączania i wyłączania oraz stopniowego wygaszania światła nie jest nowinką techniczną, lecz również trzeba o nim wspomnieć jako o istotnym elemencie usprawniającym sterowanie światłem. Automatyczne włączanie i wyłączanie na czujki sprawdzi się w korytarzach albo wzdłuż schodów. Ale alarm można zaprogramować w ten sposób, aby włączał i wyłączał światło w niektórych pokojach w określonym czasie. Taki rodzaj sterowania światłem umożliwia zmylenie ewentualnych złodziei przez symulację obecności domowników w czasie, kiedy tak naprawdę nikogo nie ma w domu.pilot
Author: Rugby Streaming
Source: http://www.flickr.com
Inteligentne sterowanie domem to możliwość nie tylko dla wygodnych i nowoczesnych ludzi, ale dla każdego, kto ceni sobie nowe, nowatorskie rozwiązania, oszczędność i pewność, że wszystko jest kontrolowane - sterowanie światłem.