Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Znakomite zamki i drzwi antywłamaniowe na pewno są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?

  • Posted on: 9 August 2019
  • By: addmean
Jeśli nasz dom albo drzwi do niego nie bywa właściwie widoczne z ulicy, włamywacz może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem oraz solidnymi drzwiami.


Ławka w parku
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com
Bez kłopotu dostanie się do środka przecież oknem. Sposobem na utrudnienie mu działania jest wyposażenie domu w instalację alarmową. Już tylko informacja o tym, że dom jest chroniony alarmem jest skuteczna. Do drzwi przykleimy przecież tablicę z ostrzeżeniem.

To bez wątpienia niezwykle ważna tematyka, więc jeżeli masz zamiar ją poznać w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (https://dekorianhome.pl/aurora).

Pośród miejscowości, gdzie znajdziemy firmy oferujące systemy alarmowe Grójec nie jest wyjątkiem. Szeroko rozpowszechnionym i rozpoznawalnym takim systemem bywa instalacja alarmowa złożona z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem ostrzegawczym na ścianie (specjalizują się w systemach alarmowych w Grójcu). Sama zasada systemu alarmowego jest ciut mocniej złożona. Składa się na nią zespół powiązanych razem urządzeń, które są w stanie wykryć włamanie i alarmują, najczęściej sygnalizacją świetlną oraz głośnym dźwiękiem.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź informacje, które też są na ten temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

System powinien reagować na zdarzenia ostrzegawcze, takie jak uchylanie drzwi oraz okien, ruch ludzi w polu ich widzenia, rozbijanie szyb, niszczenie drzwi i powiadamiać o zdarzeniu powołaną jednostkę, czyli właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, albo ochronę obiektu. Świetnym więc dopełnieniem instalacji alarmowej powinna być kooperacja z firmą trudniącą się ochroną (najlepszy monitoring w Grójcu). Wśród miejscowości w których odszukamy firmy, które proponują monitoring Grójec nie jest wyjątkiem.


Niezwykle często bywa tak, że nikt z sąsiadujących z nami nie reaguje na sygnał alarmu, my zaś nie mamy możliwości przyjazdu do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się kluczowa.